sakine öngöz

Dr. Öğr. Üyesi Sakine ÖNGÖZ

2002 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü BÖTE Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı ve bölüme araştırma görevlisi olarak atandı. KTÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen, ‘web tabanlı eğitim ortamı geliştirilmesi’ konulu yüksek lisans tez çalışmasını 2005 yılında tamamladı. Aynı yıl doktora eğitimine başladı ve ‘elektronik ders kitabı geliştirilmesi ve değerlendirilmesi’ konulu teziyle 2011 yılında KTÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsünden doktor unvanı aldı. Dijital ders kitaplarının tasarımı, çoklu ortam öğrenme, elektronik mentorluk ve üstün yeteneklilerin eğitiminde teknoloji kullanımı konularındaki çalışmalarına Trabzon Üniversitesi’nde devam etmektedir. 

kürşat erümit

Dr. Öğr. Üyesi Ali Kürşat ERÜMİT

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Gazi Üniversitesinde tamamladıktan sonra, doktora derecesini 2014 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladığı “Polya’nın problem çözme adımlarına göre hazırlanmış yapay zeka tabanlı öğretim ortamının öğrencilerin problem çözme süreçlerine etkisi” başlıklı tezi ile almıştır. 2003-2009 yılları arası MEB’e bağlı çeşitli okullarda öğretmenlik, 2009-2015 yılları arası Karadeniz Teknik Üniversitesi Beşikdüzü Meslek Yüksekokulunda öğretim görevliliği ve idarecilik görevlerinde bulunduktan sonra 2015 yılında öğretim üyesi olarak atandığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’ndeki görevine, Trabzon Üniversitesinde devam etmektedir. 2018 yılından itibaren Trabzon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası çeşitli projelerde görev alan ve pek çok yayını bulunan Ali Kürşat ERÜMİT’in çalışma alanları yapay zeka, uzman sistemler, zeki öğretim sistemleri, uyarlanabilir sistemler, karar destek sistemleri ve programlama öğretimidir.

Dr. Öğr. Üyesi Yasemin KARAL

1981 yılında Trabzon’ da doğdu. İlköğrenimini Trabzon’da, İskenderpaşa İlköğretim Okulu ve Cudibey Orta Okulu’nda, orta öğrenimini Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nde tamamladı. 1999 yılında başladığı KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programından 2003 yılında mezun oldu. Aynı yıl Rize IMKB Mimar Sinan Bilgisayar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde öğretmen olarak göreve başladı. 2004 yılında KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim dalında yüksek lisansa başladı ve yüksek lisans eğitimini 2008 yılında tamamladı. Aynı yıl doktora eğitimine başladı. Trabzon Merkez İsmet Paşa İlköğretim Okulunda 2,5 yıl öğretmen olarak çalıştı. 2008-2012 yılları arasında, MEB, Orta Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından Trabzon’da yapılandırılan Kitap Yazım Komisyonunda görevlendirildi. Milli Eğitim Bakanlığının Lise Fizik ve Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ders kitaplarının tasarım sürecinde çalıştı. Cudi Bey Orta Okulunda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görevini sürdürdü. 2014 yılı itibariyle doktora eğitimini tamamladı ve 2015, Şubat ayı itibariyle KTÜ, Fatih Eğitim Fakültesi BÖTE’de Öğretim Üyesi olarak görevlendirildi. Halen Trabzon Üniversitesinde tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Aleyna KELLECİ

1996 yılında Trabzon’da doğmuştur. 2015 yılında başladığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden 2019 yılında mezun olmuştur. 2019-2020 yılında başladığı Trabzon Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ABD’deki yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İlgi alanları arasında grafik tasarım ve e-mentorluk bulunmaktadır.

Sefa ÖZMEN

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden 2017 yılında mezun olmuştur. 2019 yılında başladığı Trabzon Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ABD’deki yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Okullarda algoritmik düşünmenin gelişimine yönelik çalışmalarda yer almıştır. Yüksek lisans tez aşamasında olan araştırmacının tez konusu e-mentorluk üzerindedir. İlgi alanları arasında yapay zekâ, e-mentorluk ve programlama öğretimi bulunmaktadır.

Utku AYDIN

07.07.1985 tarihinde Trabzon’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden 2009 yılında mezun oldu. 2010 yılından beri MEB’e bağlı farklı türdeki eğitim kurumlarında çalıştı. Şu anda Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi’nde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 2019 yılında başladığı Trabzon Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ABD’deki yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İlgi alanları arasında, e-mentorluk, yetişkin eğitimi ve hayat boyu öğrenme konuları yer almaktadır.